Szanowni Klienci, w przypadku zakupów firmowych (zakupy na REGON, NIP) należy się najpierw zarejestrować. Zakup na firmę bez rejestracji nie jest możliwy. Powodem rejestracji na potrzeby zakupu firmowego jest weryfikacja REGON i NIP, a następnie przesłanie danych do dokumentu podatkowego. Podczas weryfikacji numeru VAT zostanie również ustalone, czy jesteś płatnikiem VAT, czy nie.

W twojej szafie w żadnym wypadku nie powinno zabraknąć spodni roboczych. Jak prawidłowo wybrać ten typ odzieży roboczej?

Spodnie robocze to uniwersalna odzież robocza, której nie powinno zabraknąć w szafie profesjonalisty czy majsterkowicza amatora. Który projekt wybrać? Wybór zależy głównie od czynności, które chcesz wykonywać podczas ich noszenia.

Na rynku jest szeroki wybór spodni roboczych. Dostępne są zarówno modele uniwersalne, jak i przeznaczone dla elektryków, leśników czy drogowców. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze spodni roboczych?

Przyjemny materiał i idealny rozmiar
Tylko w idealnie dopasowanej odzieży roboczej będziesz w stanie prawidłowo wykonywać swoją pracę. Spodnie robocze są najczęściej wykonane z bawełny. Chodzi naturalny materiał, który jest najbardziej komfortowy dla skóry. Zaletą jest również maksymalna oddychalność.

Ponadto do produkcji wykorzystywany jest mieszany materiał łączący bawełnę i włókna poliestrowe. Tkanina jest bardziej wytrzymała i elastyczna, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do ruchów użytkownika. Zaletą włókien poliestrowych jest to, że odprowadzają pot z ciała i szybko schną.

Odpowiedni rozmiar odzieży roboczej wpływa na komfort noszenia spodni roboczych. Ubrania nie powinny być zbyt luźne, ale nie powinny też uciskać. Muszą być idealnie dopasowane, aby zapewnić bezpieczeństwo pracy.

Co sprawdzi się lepiej, szorty robocze czy raczej kombinezon?

Wybierz krój zgodnie z własnymi preferencjami, ale uwzględnij także temperaturę środowiska pracy. Pracujesz w upale czy w chłodzie?

Dostępne są ocieplane spodnie robocze do użytku podczas pracy na zewnątrz lub w środowiskach o niskich temperaturach otoczenia. W takich sytuacjach można również sięgnąć po kombinezon roboczy.
Szorty robocze są idealne do letnich prac sezonowych lub do środowisk, w których temperatura jest wyższa.
Do wyboru są również spodnie robocze na szelkach i spodnie robocze do pasa. W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Spodnie robocze na szelkach trzymają się na miejscu bez względu na ruchy wykonywane podczas pracy. Są odpowiednie do magazynów lub czynności, przy których często się zginasz. Ponadto są wyposażone w praktyczną kieszeń.

Odzież robocza musi być praktyczna i bezpieczna

Zaletą spodni roboczych jest szereg praktycznych funkcji. Jeśli podczas pracy klęczysz, potrzebujesz spodni roboczych z możliwością włożenia nakolanników. Spodnie powinny mieć wystarczająco dużo szlufek, aby dodać kieszenie lub pomieścić narzędzia robocze.

Przy wyborze należy skupić się na liczbie wszytych kieszeni. Nie powinno ich zabraknąć w pasie, ale także na udach, a w przypadku kombinezonów na szelkach również na górze. Kieszenie powinny być wystarczająco głębokie, a zapięcie praktyczne. Dzięki niemu nie będziesz w stanie wyciągnąć niczego z kieszeni.

Funkcje spodni roboczych według zawodów

Oprócz kroju, materiału i innych właściwości przy wyborze należy wziąć pod uwagę wykonywany zawód. Każde spodnie robocze mają inne właściwości:

Wykończenie trudnopalne dla spawaczy i strażaków.
Powierzchnia antystatyczna dla elektryków.
Spodnie robocze odporne na przecięcia dla leśników.
Elementy odblaskowe dla robotników drogowych.
Odpowiednie spodnie robocze sprawią, że będzie ci się lepiej pracowało.